Kitaplardan Alıntı Cümleler ..

'Şiirler ve Güzel Sözler' forumunda SeaBoy` tarafından 21 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. ...รεгﻪթ...

...รεгﻪթ... New Member

Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim.

Canan Tan - İz

2. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Kadın dedi ki;
    - Meğer ne kadar vefasızmışsın! Bunca yıl geçti aradan, ne bir mektup,ne bir haber?
    Adam dedi ki;
    - Ey sevgisi kalbimde yer edinen selvi boylu! Senin yüzünü görme bahtiyarlığından ben mahrum iken, o şerefi postacıya mı bağışlasaydım?

İskender Pala - Katre-i Matem

3. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Yılın en uzun gecesinin hangi gece olduğunu müneccimler ile takvim düzenleyenler asla bilemezler. Onun hangisi olduğunu ancak gama müptela olmuş aşık bilir

İskender Pala-Katre-i Matem

4. vineyard

vineyard Member

Islak bir kibritin kifayetsiz kibridir gözbebeklerimi esir alan yalnızlık..

Şizofreni Yalnız Oynanmaz

5. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

“Şimdi tek istediğim nefes alabilmek, ötesinde yok gözüm.
    Kaçmak da mümkün buradan elbette ama benim istediğim kaçmak değil ki.
    Ne varmayı arzuladığım bir öte diyar,
    ne de bir yerlerde bıraktığım kayıp bir cennetim var.
    Sadece çıkmak istiyorum.
    Çıkmak da değil, çıkabilmek. Ben o ihtimali seviyorum.
    Seçeneğim olmasını, kapının aralık kalmasını…
    Durmuşum bir eşikte, ne bir adım geri, ne bir adım ileri, uzatmışım kafamı aralıktan dışarı, sırtımı dönmüşüm o cehennem sıcağına, mutlu mesut, çocuk çocuk soluklanıyorum serinlikten, ötesi gerisi ne gam.”

MedCezir - Elif Şafak

6. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

"Sözlerimin anlamı beni ürkütüyor
    böylesine hazırlıklı değilim daha.
    Bilmek. Bu da ürkütüyor. Gene de biliyorum:
    Kapanmaz yağmurun açtığı yaralar
    çocuklarda..."

İsmet Özel - Çözülmüş Bir Sırrın Üzüntüsü

7. ...รεгﻪթ...

...รεгﻪթ... New Member

-neden beni hic aramadin? diye sordu.
    -seni dusunmekle o kadar mesguldum ki, aramayi unuttum.
    -beni dusunmeni degil,aramani isterdim.
    -seni dusunmezsem, arayamam ki.
    -beni dusundugunde de aramiyorsun.
    -biliyorum, mukemmel bir ikilem bu.

Aralik Roman - Gokcen Yilmazturk

8. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bilmiyorum, belki bir dolmuşta, bir zahmet şunu uzatabilir misinizleşmisinizdir.

Yılmaz Erdoğan - Hüzünbaz Sevişmeler

9. ...รεгﻪթ...

...รεгﻪթ... New Member

"Biliyorum bütün sözler yavan, bütün sözcüklerin içi boşaltılmış, bütün anlamlar kullanılmış, bütün anlar uçucu; kelimeye dökülen her duygu, kendiliğinden soğuk bir klişe oluveriyor; hiç bir sözcük duygularıma da yüreğime de yetmiyor."

Üç Aynalı Kırk Oda / Murathan Mungan

10. ruki

ruki Active Member

herkes sevdiğini öldürür
    bu böyle biline, kimi kötü bir bakışla yapar
    kimi iltifatkar kelimelerle
    korkak, bir öpücükle öldürür
    cesur olansa kılıcının darbesiyle
    oskar wilde

11. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Acıları dev aynasında büyüten rezil bir hassasiyetim var.

Cemil Meriç / Jurnal

12. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

İnsanlar…” dedim fısıldayarak. “Taşırlar insanları. Kundaktayken, tabuttayken. Hep taşıyacak birileri olur. Bazıları dostluktan, bazıları cepteki paradan, bazıları da içinde bulundukları sistem bir gün onlara da taşınma sırasının geleceğini söylediği için, taşırlar insanı…

Hakan Günday | Kinyas ve Kayra

13. ...รεгﻪթ...

...รεгﻪթ... New Member

“Onu unutacağımı sandığım da olmuyor değildi. Ama unutmak insanın yapacağı değil, başına gelecek bir şeydir. Ve benim başıma gelmedi”.

John Fowles - Koleksiyoncu

14. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Özleme dayanmanın tek yolu; onu parçalara bölmek değil midir?
    — Canan Tan - Eroinle Dans

15. Tuana

Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

Kendimiz için yaptığımız şeyler, bizimle beraber ölüp gider. Başkaları ve dünya için yaptıklarımızsa ölümsüzdür.

Dan BROWN-Kayıp Sembol

16. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

'' Ne güzel gülüyorsun Andre! Oysa çok gülenlerin yüreğinde keskin bir acı saklıdır... ''

Maksim Gorki / Ana

17. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

"Düşün! Bize , matematik dünyasının kurgusal ve sonsuz olduğu öğretildi. Bunu kabul ederim. 1'den sonra 2 gelir dend,. Bunu da kabul ederim. Ama sonra 1 ile 2 arasındaki sonsuzluğu düşündüm. Peki o nereye gitti? İrrasyonel sayılar varken bir sayıdan sonra diğer bir tam sayı nasıl gelebilir? Eğer 1'den sonra virgül konursa ve bunun da kıçına sonsuz sayı konabiliyorsa 2 nasıl gelebilir? İşte! Soru bu! Yanıtsız bir soru. Ve işte matematiğin hatası! Dolayısıyla matematik yok. Onun üzerine kurulmuş dünya düzeni de yok... Ama ben anlayabilirim. Anlayabilirim bu sorunu. Ve o zaman ortaya yaklaşık sayılar çıkar. Yani hiçbir sayı tam değildir. Hepsi tama yaklaşır. Ama varamaz. Demektir ki , 1,999...9'u bize 2 diye yutturmaya çalışan bir dünyanın çocuklarıyız. Ve dünya da aslında tam gibi görünürken , aslında bir irrasyonellik harikası."

Kinyas Ve Kayra | Hakan Günday

18. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

-elimde olmayan şeyler var olric?
    +nedir efendimiz?
    -elleri olric, elleri

Oğuz Atay / Tutunamayanlar

19. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

"...Ayrılık değil,özlemek hiç değil;en büyük acı,bu giderek büyüyen boşlukmuş...En büyük dert kimi özlediğini,kimi sevdiğini bilememekmiş...En büyük kayboluş sevip sevip sonunda kimi sevdiğini bilememekmiş...İçimde bir ses durmadan,dünyanın sonu geldi, diyor.Dünyanın sonu bu halime öyle çok uyuyor ki,hiç üzülmeden,hiç korkmadan kabulleniyorum onu.Öylesine bencilim ki,dünyanın sonunu kendim gibi çok seviyorum..''

Cezmi Ersöz | Şizofren Aşka Mektup

20. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

“Tamam. Yorgunsun. Allah şahit, bilenler şahit, çok yorgunsun. Yaşanmakta olan bütün acılar gibi yaşanmış ve yaşanacak olan bütün acıların da kalbinin üzerine çöreklendiğini zannetmekten yorgunsun. Böyle bir yükü bu kalp taşımaz, biliyorsun. Ben de biliyorum.

Ama, ‘kaldır bu acıları benim kalbimin üzerinden Rabbim’, diye bir dua da etmiyorsun.”

Nazan Bekiroğlu | Bir demet nergis al kendine'den / 19.12.2010 Zaman Köşe yazısı

Bu Sayfayı Paylaş