██ Küflü Günlük ██

'Serbest Kürsü' forumunda Zuzu tarafından 25 Mar 2010 tarihinde açılan konu

1. bermer

bermer Well-Known Member

Hala sakinim günlük,

Bu aya rahmet ayı diyorlar ya, bende birilerine rahmet okuyorum, bak o iyi geliyor...

2. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

sevgili günlük,

3. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Canım günlük

Üstteki mesaj çok gözümü doldurdu niyeyse. Annemi de yeni gördüm, özlemedim de. Niye oldum şimdi böyle ben? Henüz anne değilim. Belki de o şansım hiç olmayacak. Hiç tadamayacağım belki de. Bir süredir bu hissi taşıyorum. Sanırım gözümün dolmasının ve hüznümün sebebi bu. Şansımı kaybettim belki de.

"Çok gençsin." evet öyleyim, tabi ki öyleyim de... ne bileyim. Belki hiç kendi bebeğimin kıkırdamasını duyamayacağım, ilk adımını, ilk kelimesini ya da ağlamasını... onun ilk aşkını bilmeyeceğim, ilk kalp kırıklığını ya da hayallerini...

Belki de bana kısmetin imtihan tarafı düşmüştür. Küçüklüğümden beri, en büyük hayalimdir, bir yuva sahibi, iyi bir eş ve evlat sahibi olmak. Belki de ben en çok istediğim şeyden sınanacağım. Sınanıyorumdur. Böyledir belki.

İyi bir günümde değilim galiba günlük. Boşver sen beni.

4. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Canım günlük,

üstteki mesaj gülümsetti beni. Dedim ağız tadıyla bi' hüzünlenemiyoruz. Ağız tadıyla karamsarlığın dibine vuramıyoruz. İyi ki dedim, insanın böyle dostları var.
    Hani diyor ya MFÖ, "isyan etsem de istediğim kadar, inat etsem, bırakmazlar sahibim var." İnsana umut verecek insanların olması güzel tabi günlük.

Antep fıstığı yiyorum, çay alamadım, çok sıra vardı günlük. Çay içince daha iyi olurum muhtemelen, şöyle zip'e. Çikolatam yok, zira yemesem iyi olur, çünkü sabah koca koca cevizli lokumları götürdüm. Bunu da ilet bi' zahmet. Bi de onu sevdiğimi de söyle. Bu sonuncusu önemli. Unutma.

5. Pl1

Sevgili günlük,

şu anda karmaşık duygular içindeyim duyduğum bir haber üzerine sevinmek mi üzülmek mi gerekir bilemiyorum ama bir kuşun içimden uçtuğunu ve bunun beni mutlu ettiğini hissetim ve bunun üzerine tv de çalan bu parça iyi geldi....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nF_QPSIV1n8]Deli Gönlüm (Aşkın Nur Yengi) - YouTube[/ame]

6. zipper

zipper quae nocent docent

''Sen söylediğin için mi yoksa o pürüzsüz,tok sesine en çok bu türkü yakıştığı için mi bilmiyorum.En çok onu seviyorum..O kocaman,becerikli ellerinle işlerken o fayansları sesin ne de güzel yankılanırdı duvarlarda.Ne kadar içten ve ne kadar dokunaklı söylerdin..Küçüktüm ama içime işlerdi sözleri;galiba hüznü sen aşıladın ilkin bu türkülerle bana..Şimdi ne zaman söylemeye kalksam boğazım düğümlenmeden,gözlerim yaşarmadan tamamlayamam onu..özellikle de burasına gelince..

'Sen bir koyun olsan ben de bir kuzu
    Sen döndükçe ardın sıra melerim..'

Nasıl yıkılırsa o dağlar,senin de yıkılışını gördüm bir kış günü.Ben erkekler ağlamaz sanırdım ya,aslında öyle değilmiş,ağlamak yakışırmış insan olana..Çok çektin,çok yıprandın ama hep varlığını hissettirdin yanı başımızda.İyi ki doğdun babam,geri kalan ömürden sağlık ve mutluluk düşsün payına.....''

Canım Günlük,

Ben şimdi yine bu türküyü dinliyorum,tüm kız çocukları babalarına doysun istiyorum en az benim babama doyduğum kadar...

7. eun sung

eun sung Well-Known Member

sevgili günlük bu zippere cevap her kız çocuğu için özeldir babalar Allah hepsine özel babalar nasip etsin ...... Hiçbir babayıda ama sen çok seviyordun kıyamadım sana dedirtmesin.....

8. kaliksaren

kaliksaren <b>Don't worry be happy</b>

Sevgili günlük..
    Seni çok ihmal ettim/etmek zorunda kaldım. inşallah artık biraz daha sık gelebileceğim. Forumu açınca Özgür ve sevgili adasimin mesajlarını görmek cook duygulandırdı. Teşekkürler.. Uzun zaman olmuştu böyle sevinmeyeli..

9. NySa

NySa <b>●»ѕнєкєя«●</b>

Sevgili günlük,
    Sence onun için ne'yim ben?

10. eun sung

eun sung Well-Known Member

yüreğini kapatmamak gerekiyor sevgili günlük ama insanlar bu kadar karşılıksız korkunç bir aldırmazlıkla saldırıyorlarsa senin yüreğine nasıl kapatmadan acısın kanasın sürekli diyebilirsin ki?..... Bencilliğin de bir dozajı olmalı anlaşılacak birgün hatalar ama ne zaman ?????

11. nur tanesi

nur tanesi New Member

Neden bir yanım hüzünlü bir yanım sevinçli...bir yanım çocukça diğer yanımsa yaşlı...
    Bir yanım meraklı diğer canım sana ne?...diyor... ama ben böyle çift kişi olmaktan yoruldum...
    Kilo ile ikiye çarpınca ağır oluyor... taşıyamıyorum...

12. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Canım günlük,

Yine kalbimde bir hüzün. İnsan bugününden geçmişine bakıp "ne çok üzülmüş bu kız, tek hayaliyle sınanmış" diye sarıp sarmalamak ister mi kendini? Başını okşamak ister mi kendi kendisinin? Bir anne edasıyla "nasıl kıymışlar benim güzel kızıma" der mi? Ben yine demeye başladım. bazı şeyler geçiyor da, insan kendi hüznüne üzülüyor, geçmişteki üzüntüsüne. Herkes birşeylerle sınanıyor tabi, başım üstüne.

Ankaradayım. İyi ki gelmişim buraya. O İzmir'deki küçük kıza bakıyorum, herşeye rağmen neşeli olmaya çalışan küçücük kıza bakıyorum, şimdi daha güçlü bir kadın olarak. Gözlerimin dolmasına engel olamıyorum. Sanırım o his hiç geçmeyecek. Geçse keşke. Keşke, o küçücük omuzlarında kocaman yük taşıyan kızı gözlerim dolmadan hatırlasam. Allah kimseyi, hiçbir anne kuzusunu, annesinin babasının prensesini bu şekilde sınamasın. Şöyle demek daha doğru sanırım, sınanacaksa da imtihanını kolaylaştırsın.

13. Pl1

14. Begüş

Begüş New Member

Sevgili günlük.. En son üniversite 1.sınıfta bu hitabı kullandım sanırım.
    Tatilin son günleri gelirken yine fark ettim ki evde daha bir yoruluyorum. Bir yanım evde oturup sürekli çocuklar ve evle ilgilenmek isterken diğer yanım aksini söylüyor. Iki ucu çoklu denklem yani :p
    Neyse kuzularım uyudu nihayet ben de kitap okuyayım ve uyumaya çalışayım. Iyi geceler...
    (Çok uzaklasmisim günlük yazma işlerinden pratik yapmak lazım :D)

15. alkane

alkane Well-Known Member

Hangi türkü bu bacım:p

16. Pl1

Sevgili günlük,

o kadar üzgünüm ki ne diyeceğim nasıl anlatacağımı bile bilmiyorum.... sana ne diyorum kendime kim ne yaparsa yapsın sen kimsin ki ne karışıyorsun giden gider kalan kalır. karışma ama yapamıyorum lanet olsun hayata ne yaşamayı becerdim ne ... boş ver bir gün öğreneceğim inşallah ama da ne zaman olur nerede olur bilinmez.

17. fire

fire <b>Özel Kalem</b>

Sevgili Günlük
    An itibari ile bu hafta ki tüm enerjim,tahammülüm,isteğim bitmiş durumda .Pazartesiye kadar kimse bana ilişmese ne güzel olur ,Alnıma kapalıyız yazasım var

18. Pl1

sevgili günlük,

aynen böyleyim işte :(

19. çitlenbikk

çitlenbikk Well-Known Member

sevgili günlük curıumu düşününce benim grip neymiş onun yanında dedim canım ya allah kolaylık versin, geçmiş olsun canım bu kayıtlarını nasıl tekrar oluşturucan elimizden bişey de gelmiyor ki,

pazartesiden beri iyileşeceğime yavaş yavaş daha kötü oldum gözlerim ateş saçıyor, ilaçta almıyorum bir hafta içinde 3 arkadaşım ilaçtan zehirlendi hastaneye kaldırıldılar.off off

20. Pl1

sevgili günlük

benim duygularımı yazmak zorunda mıydı Zipper...

Bu Sayfayı Paylaş