Kuflu Kafe

'Serbest Kürsü' forumunda ...... tarafından 8 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. fatma20

fatma20 New Member

iyi öğleler küflüm nasılsınız :cool:
    ben hiç iyi değilim annem yine bileciğe gitti ben 15 gün iki erkekle ne yaparım bide bu gün onun gününede ben gideceğim:'(

2. bermer

bermer Well-Known Member

Pl1
    'im nazar boncuğunu gönderiyorum Maşallah diyerek...:Lv: :D

Zipper, Annem bana her geldiğinde uyur, senelerdir bu böyle, sessiz ve sakindir ev, benim sesimden başka ses çıkmazdı, halen çocuklar yanında olsa bile uyuklayabilir geldiğinde bize...

Çocuk sahibi olmak isteyen her kadına ve erkeğe bence bir canlıya bakabilme sorumluluğu verilip uzun süre de gözlemlenmeli, sonrasında çocuk sahibi olmasına izin verilmeli... İnanılmaz yardımı olur gelecek nesillerin kalitesine... Çok faşist bir yaklaşık olacak belki ama bence bazı insanlar hiç ürememeli, doğacak canlıya zarar verebilecek güç verilmemeli ellerine... Pedofoli ve diğer istismarları kastediyorum...

Fatma, annen sana güveniyor, gurur duymalısın kendinle... :)

3. zipper

zipper quae nocent docent

Faşist bir yaklaşım değil aksine keşke olabilse,evliliklerin yüzde kaçını oluşturuyor bilmiyorum ama çocuk sahibi olmak en büyük etmenlerden biri.Bu seminere katıldığımda keşke evlenmeden önce bu eğitimi alsaydım diye çok hayıflandım.Nasıl davranacağımızı bilmeden anne oluyoruz,bir nevi çocuklarla büyüyüp olgunlaşıyoruz bizler de..ve kesinlikle haklısın,bazı ebeveynlerin yarattıkları travmaları,şimdilerde fiziksel şiddetten çok psikolojik olanının asıl derin yaraları açtığını gördükçe aynı şeyi düşünüyorum ben de.

4. zipper

BENİM EŞİM ÇALIŞMIYOR !!!
    Bir Erkek ile Arkadaşı arasında geçen KONUŞMA ..

Arkadaşı : Ne iş yapıyorsun?
    Erkek: Muhasebeciyim
    Arkadaşı: Peki Eşin?
    Erkek: ÇALIŞMIYOR ... EV hanımı
    Arkadaşı: Kim Kahvaltı hazırlıyor?
    Erkek: Eşim, Çünkü ÇALIŞMIYOR
    Arkadaşı: Saat kaçta uyanıyor kahvaltıyı hazırlamak için?
    Erkek: Sabah 6 da, çünkü evi de toparlıyor.
    Arkadaşı: Çocuklar nasıl okula gidiyor?
    Erkek: Eşim onları okula götürüyor , ÇÜNKÜ ÇALIŞMIYOR
    Arkadaşı: Çocukları okula götürdükten sonra ne yapıyor ?
    Erkek: Evin alışverişi , çamaşır , yemek ...ÇÜNKÜ ÇALIŞMIYOR
    Arkadaşı: Sen eve işten döndüğünde ne yapıyorsun ?
    Erkek: DİNLENİYORUM, Çünkü BÜTÜN GÜN ÇALIŞIYORUM..
    Arkadaşı: Peki o zaman EŞİN NE YAPIYOR ?
    ERKEK: Yemekleri hazırlıyor , Çocukları Doyuruyor , Bulaşıklar yıkıyor ve Çocukları yatağa yatırıyor ...
    ŞİMDİ SORUYORUM SİZE ACABA KİM DAHA ÇOK ÇALIŞIYOR ...
    BİZ BUNA EV HANIMI DİYORUZ...
    ÇALIŞMIYOR DİYORUZ ...
    İSTEĞİMİZ EŞİNİZİN DEĞERİNİ BİLMENİZ.​

edit çalışan hanımların işi bundan daha zor elbette,Allah onlara kolaylık versin :)

5. gülüm

gülüm Member

nasıl bir yaraya parmak bastın zipper'im....;)

bu arada geçenlerde küçük kuzum da buna benzer bir şiir yazmış bana :zuhaha:[​IMG]

6. gülüm

gülüm Member

kahveler geldiiii....moladayım....
    sol köşedeki fincan benim, köpüksüz olan ona göre....:D

7. zipper

bi plm bi de ben varım zaten başka da kimse yok ,sağ üstteki ablamın olsun,alttaki de benim ,eline sağlık gülüm ;)

8. gülüm

gülüm Member

afiyet olsun, mola bitmeden kapatın fincanları...
    PI1 abla olduğuna göre önce ona fal bakayım, zipper sıranı bekleyeceksin artık ;)

9. zipper

Ben sıramı savayım,fallarla aram yoktur,sen ablama bak,yüreciği kabarmamıştır inş. bi de uzun boylu enişte gördün mü tamamdır:p :D

10. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

vayyyyyyyyyy fal mı var süper ya ama yüreğim kabarmadı Zipper, iyi diyelim iyi olsun demi :)

11. eun sung

eun sung Well-Known Member

o nasıl bir şiir kendi halime üzüldüm vesselam .....

bu nu dediğine göre beni saymıyorsun zipperim o zaman sana ceza sen de bana kahve üzeri çay yap .....:Lv:

Vesselam zaten bu ev hanımı hem ev hanımı hem iş hanımı olan tüm kadınların ortak sorunu bayan olmak zorlukların çoğunu biz yükleniyoruz çalışsak ta çalışmasak ta .....

12. zipper

Aman deyim tahtaya vur abla değmesin nazar:p kabarmasın kimsenin yüreği :)

Onu yazdığımda sen yoktun cano,yoksa ben sana verirdim kendiminkini ;) ama çayın burda tavşan kanı:D

13. eun sung

eun sung Well-Known Member

tavşan kanı çay verdin de ya tam da yanında negrom vardı çok iyi geldi ..... hiç küsemeden barışmış oldum :Lv:

14. zipper

:':)'( enee küscek miydin bi de:eek:ff:, zipe küsülür mü hiç :füü::p

15. gülüm

gülüm Member

ofisten çık, küçük kuzuyu okuldan al-gel, yeni siparişler için mail attım....
    dur şu boş fincanları toplayayım dediydim de...

çay-kahve-fal karışmış ortalık...:füü:

negro muuu? diyetteyim canım, söylenir mi bana bu...:kz:

bu arada;
    PI1, içimden geçtiği kadar bugünkü falın: bugün tüm gün içinde bir coşku varmış, güzel bir haber aldın ya da alacaksın...eskilerden bir arkadaşınla görüşmüş olabilir misin ki? beklediğin bir iş var, çok güzel sonuçlanıyor...bak bak kuşu gördün mü? bu arada içimden geçti yine, birine evham yapmışsın sanki, korktuğun gibi olmayacak, sonu tatlı bitecek, artık o iş her neyse...:cool:
    telvesiz fincandan bu kadar söyleyebiliyorum :)

16. nur tanesi

nur tanesi New Member

Enem enem enem, az bir gelemedik yanınıza diye kafede kahveler, negrolar ve ayyy çaylar..ohh.
    Arabeske bağlarım bakın durumu bir çığırırsam alim allah susturamazsınız beni...

Takılmış plak gibi bitince şahane sesimle( bilmiyolar yeteneğimi, bir bilseler yalvarıcaklar kaset çıkart diye nane nane şarkısını söyleyen kimdi?...neyse işte ona rakip olarkda şükredinki parada gözüm yok ..ne uzun bir parantez oldu böyle yaa)tekrar tekrar başa alırımkiii, eziyetin enn beteri olur...
    Bu ne yaaa!.. çok gıskandım şimdi...

17. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

haaaaa çok güldüm ya fala çok teşekkür ederim...

18. zipper

Iyi akşamlar küflünün küflenmeyenleri :)

19. çitlenbikk

çitlenbikk Well-Known Member

iyi akşamlar

20. sibel-

sibel- Member

Selamlar...
    Sohbetinizi bir süredir uzaktan takip ediyordum.Harikasınız.:canim:

Benden hiç haberiniz yokken ben yüzümde tebessüm bir çok defa sohbetlerinize ortak oldum.Hayat ışığınız hiç sönmesin:sak sak:

Eminim yokluğun hissedilmiştir nur tanem :Lv:
    Bence hiç mahsuru yok ,ajdar dozundan tek ölçek alabilirim,fazlası ağır geliyor ,karşılık vermeye başlarsam ajdarıda senide aratırım :zuhaha:

Bu Sayfayı Paylaş