Kuflu Kafe

'Serbest Kürsü' forumunda ...... tarafından 8 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. saifa

saifa Well-Known Member

günaydın, herkese hayırlı haftalar

bermer, Özgür ve zipper bunu beğendi.
  2. nuyan

nuyan Active Member

merhaba

saifa, bermer, Özgür ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

güzel bir hafta diliyorum....

saifa, bermer, Özgür ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

merhaba @nuyan
    iyi akşamlar kuflu sakinleri

saifa, bermer ve zipper bunu beğendi.
  5. zipper

zipper quae nocent docent

Hayırlı geceler küflü ,yarın tatil yolcusuyum inş,dönüşte nasıl bir zipperle karşılaşırsınız bilemiiiciiim artık :p
    Hepinize sevgiler sayın arkadaşlarım,Plcim ve Sayın Administrator :D

saifa, Pl1, bermer ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. bermer

bermer Well-Known Member

Yanık bir Zipper geliyormuş şöyle çifte kavrulmuşundan.. :rolleyes::D

Adminim Özgür neden "Administrator" diyoruz bende ki etkisi, Zipper vurgusundan sonra "Terminatör" oluyor bilesin bi de bu Terminatörû deyince " Detan " böcekleri öldürür reklam cıngıllı çıkıyor kafamın içinde haberin olsun... :D:D:D

Bizim burada yağmurlu serin güzel bir hava var sizin oralar nasıl acep ?

Kızlarla bugün dişçiye gittik, süt dişleri çıkmadan arkadan dişleri geliyor damakta, çift dişli oluyorlar yemek yerken sorun tabii ki de... Büyüğü 6 ay önce 2 dişi öyle oldu dişçi cekti iki ön kesici alttan ama bu seferkilerini çekmedi biraz zaman verelim dedi. Gıcık bir discimiz var adama soru sorup açıklama iste hasliyor ama çocuklarla iyi anlasiyor ve işi çok iyi neyse..Küçüğün iki on alt dişini cekmek zorunda kaldı zira onun kalıcı dişleri süt dişlerinin boyuna erişmişti..

Simdi de Kızlarım uyuyor gibi yapıp uymuyorlar "diş perisinin" gelmesini bekliyorlar... ;):):):)

saifa, periza, dileksen ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. Özgür

@bermer valla birileri benim böyle şeylere sinir olduğumu bilerek üstüme geliyor ama oyuna gelmiyorum tabi her zamanki gibi :)

Geçmiş olsun diyelim o zaman miniklere

saifa, bermer ve zipper bunu beğendi.
  8. zipper

Yazı bana da strafor,tarator ve Terminator arası bişeyler çağrıştırıyo,komik buluyorum napayım yoksa adminimize yapılmış kastî bi davranış yok :D

Bermer çifte kavrulmak ve ben yanyana gelemeyiz,olsa olsa kaju fıstığı olurum ben :p
    Bizde de iki gündür serin hava hâkim,temmuzun ortasında iyi geldi bence :)
    Minik Periler konsun rüyalarına prenseslerin ,çok sağlıklı yeni dişler getirsinler inş :)

saifa, bermer, periza ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. periza

periza Well-Known Member

iyi geceler

saifa, Özgür, bermer ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. bermer

bermer Well-Known Member

@Özgür daha önce nasıldı hatırlamıyorum Admin mi yazıyordu eski evde bilemedim.. Ben senin ıssızlık temalı yalnız adamlarının resimleri kalmış aklımda daha çok... :)

Dis perisine inanmıyor büyük, sen misin yoksa diye olta attı yatarken, anneler diş perisinin habercileridir dedim, Babaanne ? dedi o dedim simdi diş perileri konseyinin başkanı... Hıîiim dedi.. sustu.. sordu yine diş perisi sensin değil mi diye dedim ben olsam olsam diş perisinin fili olurum güldü... önceki dişlerini yastık altına koymadigindan diş perisi ona hediye getiremiyor halbuki diş ağacı çıkması icin o dişlere ihtiyacı var dis perisinin rüyalar ülkesinde dedim.. Tamam koyarim ama ekmesin dedi hatıra olarak saklayacakmışta... :D:D

saifa, periza, flora ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  11. Özgür

günaydın güzel bir güne öncelikle :)
    @bermer bu tip bi tabir yazmıyordu, sadece genel forum sorumlusu yazıyordu değiştiricem ama el değmedi :)

saifa, periza, flora ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  12. zipper

Günaydın küflüm :)
    Her zaman söylerim ,anneler kadar atmasyonda 1.lik kazanacak varlık sayısı yoktur :D

saifa, periza, flora ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  13. flora

flora Well-Known Member

güzel günler hepinize ....kış hazırlıkları başlasın... yoğun bir gün kurutmalara başlıyacam yaz iş günü benim için ... erişte kesiyorum meyve kurutuyorum ....karpuz, çilek, armut, kavun, elma erik şeftali her meyveyi kurutuyorum ..tavsiye ederim kışın hepsini karıştırıp yemesi çok güzel oluyor kompostada yapabilirsiniz domates kurusu kış yemeklerinde birebir

saifa, bermer, periza ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  14. dileksen

dileksen Well-Known Member

@flora digerlerini biliyorum ama karpuz ve kavun enteresan geldi. Daha once duymamıştım. Kolay gelsin....
    Bu arada kuru patlıcan, biber, yeşil fasulye ve domates benim favorilerim arasındadır.

saifa, flora, bermer ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  15. flora

flora Well-Known Member

tşk dileksan dilimlediğin yenmemiş karpuz ve kavunu 3cm kalınlığında dilimleyip güneşe koyun suyu çekiliyor ama kuruyunca tadları aynı kavunu özellikle tavsiye ederim

saifa, dileksen, bermer ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  16. flora

flora Well-Known Member

kuru dometesin salatasını biliyormusunuz ? günlerde çok yapılıyor değişikte oluyor. kuru dometesleri ılık suda beklet yumuşasın sonra suyunu süz yemeklere koyabilirsiniz nar ekşisi salata nane maydonoz severseniz dere otu yeşil soğan doğrayın nefis bir salata oluyor

saifa, dileksen, bermer ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  17. zipper

Kolay gelsin flora ,istanbulun güneşi kurutma işlemleri için pek yeterli değil maalesef,biz de ancak pazarlardan temin edebiliyoruz kuru gıda ve meyveleri :)
    Ama Balıkesire gidince domates ve biber kurutucam bu sene inş.
    Bu arada domates kurusunun bir gece önceden fesleğenli zeytinyağında bekletip haşlanmış iri bulgurla,nar ekşisi ve yeşilliklerle harmanlanmış halini çok seviyorum,kendi başına bile doyurucu bir öğün oluyor :)

saifa, flora, dileksen ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  18. periza

periza Well-Known Member

Tünaydın. Tarifler için teşekkürler

saifa, flora, zipper ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  19. ela86

ela86 Well-Known Member

İyi Ögleden sonralar

Yagmurlu gunden herkese selamlar

saifa, periza, flora ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  20. bermer

bermer Well-Known Member

Sekam Küflü tarifler güzel ama şu sira tembel kadınım ben.. şu hastalık döneminden sonra bir düzen oturtamadım daha... bakalım başlarız bir ara yapmaya..

saifa, periza, zipper ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş