Kuflu Kafe

'Serbest Kürsü' forumunda ...... tarafından 8 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. eun sung

eun sung Well-Known Member

Gülmekten bu kadar bahsetmişken üstüne fıkra iyi gider diye düşündüm :Lv:

Trabzonlu imamlarla, Rizeli imamlar turnuva düzenleyip maç yaparlarmış; ama her defasında Rizeli imamlar yenerlermiş. Trabzonun takım kaptanı Temel Hoca demiş ki; "uşaklar bu böyle gitmez, bizim Trabzonsporlu Hami'yi takıma alalım, diyelim ki bu bizim merkez caminin yeni hocası." Diğerleri de kabul etmişler ve maça gitmisler Rize'ye. Dönüşte takım kaptanı Temel Hoca'ya sormuşlar, "mac ne oldu? diye; "2-1 yenildik" demiş. "Peki golleri kim attı?" diye sormuşlar; Temel "bizim golü Hami Hoca attı; onların golleri de Del Pierro Hoca ile Roberto Carlos Hoca attı.." demiş.

Bu fıkrayı daha önce paylaşmıştım çok gülmüştüm burdada paylaşayım ...:)

Temel italya”da Fiat fabrikasinda işçi olarak çalışmaktadır. o dönemin Sovyet lideri Kruscev resmi bir ziyaret icin italya”ya gelmistir. Programda Fiat tesislerini ziyarette vardır. Kruscev Fabrikanin tezgahları arasinda dolasirken Temel ile karşılaşır. Herkesin gözü önünde ””Vay Temel…”” diye sarilip kucaklaşırlar. Ayaküstü sohbet ederler.
    Tüm protokol bu dostluktan dolayı büyük bir şaşkınlık yaşamaktadır. Konuk gittikten sonra patron Temel”i çağırıp, Krusçev”i nereden tanıdığını sorar. Temel ”Hiiç” der. ””Ben eskiden komünisttim.. . 1 Mayıs kutlamaları için parti beni Moskova”ya göndermişti. Orada tanışmıştık.”” Olay unutulmuştur. Üç beş ay sonra bu kez Amerika başkanı Nixon gelmiş İtalya”ya. Yine aynı program ve fabrika ziyareti söz konusudur. Tezgahların arasında ””Vay Temel.Vay Nixon.”” muhabbeti yaşanır. İyice meraklanan patron ziyaretten sonra Temel”i yine çağırır. Soru da cevap da aynıdır; ””Bir ara Amerika”ya göç etmeye kalkıştım. New York”ta başım polisle belaya girdi. Bu Nixon o zaman çiçeği burnunda bir avukattı. Beni o savunmuştu..””

Olay bu kadarla kalsa iyi. İki ay sonra Fransa başkanı De Gaulle ziyaretinde de aynı manzara yaşanınca Patron Agnelli derin bunalımlara girmiş. Kendisini tanıyan yok. Yanında çalışan Temel”in uluslararası çevresi var.
    -De Gaulle”ü nereden tanıyorsun?
    -Nazilere karşı Paris”te yeraltı savaşı yapıyorduk… Özel kuryesiydim.
    -Sen herkesi tanır mısın?
    -Evet, hemen hemen… Patron iyice hırslanmış.
    -Neredeyse Papa da arkadaşım diyeceksin.
    Temel gülmüş. ””Tabii. Yakın arkadaşımdır.””
    Çıldırma noktasına gelen Agnelli haykırmış :
    -İspatla… İspatlayamazsan kovarım…
    Temel :
    -Tamam, bu pazar ayininde Vatikan meydanında olun. Papa balkondan halkı takdis ederken ben yanında olacağım.
    Patron pazar”ı iple çekmiş. Vatikan”da Papayı bekleyen kalabalığın arasına karışıp beklemeye başlamış. Bir süre sonra Papa balkona çıkmış. Yanında Temel… Kalabalığa bakıp, patronunu bulmaya çalışıyor. O sırada bir kargaşa olmuş. Biri bayılmış..
    Temel bayılanın kendi patronu olduğunu görünce Papaya ””Bana müsaade” deyip meydana koşmuş. Agnelli yerde yatıyor.. Bir iki kişi de ayıltmaya çalışıyor.
    Temel çevresindekilere, ””Bu benim patronumdur; ne oldu?”” diye sorunca biri cevap vermiş :
    - Siz Papa ile balkona çıktığınızda bunun önünde iki Japon turist vardı. Japonlardan biri senin patronuna dönüp, ”Şu sağdaki bizim Temel, ama yanındaki kim?” diye sorunca seninki düşüp bayıldı.:)

2. clondike

clondike Well-Known Member

Metro ya bayılırım Albeni yi hiç sevmem:zuhaha::zuhaha:
    Her alışverişte 5-10 tane metro mutlaka alırım...:kzgn:
    Çikolata deyince Nestle bitter tam antep fıstıklı tercihim. Eti puf'u ben de severim. Milkayı da bitter ya da antep fıstıklı varsa tercih ederim.
    Ceviz ve kuru kayısı alır. Bunların hepsini bir tabağa dökerim. Hepsinden sandviç yapıp ona özel bir kaba yerleştiririm. (Ve bu sırada asla yemem.) Bu iş bitince arada atıştırırım diye koyarım kenara. Sonra bir bakarım bitmiş... Evdekiler sağ olsun...:Lv:
    Tadım ayçekirdeği...Sürekli alırım. Evin alışveriş listesinin vazgeçilmeyen elemanı. Hep aynı renk ve boydakinden 3-4 paket alırım.
    Antep fıstığı, beyaz leblebi de mutlaka bulunur ama çekirdek kadar sık tüketmem. Zaten aklıma geldiğinde bitmiş olur.
    Canım boza çekmişse öncesinde mutlaka sarı leblebi var mı etrafta diye bakınırım. Bozayı yeni üretilmiş severim. Sırf bu yüzden Göztepe'den üşenmeden Vefa'ya giderim. (Bilen bilir yolun uzaklığını.) Bir sefer kar yağarken gitmiştim...
    Dokuz kat tadı bırakalı çok oldu. Artık Eti nin yeni çıkan paketlerindeki gofreti alıyorum. (Hoşbeş)Vanilyalı ve kakaolu. Çikolatalı gofretle aram yok.
    Unutmadan bir de ne zaman Şişli'ye gitsem Halaskargazi Cad-Şişli Etfal Hastanesi sokağı dönüşündeki kuruyemişçiye mutlaka uğrar ve dut pestili alırım.

Biscolata'dan hiç bahsetmeyeyim...:eek:ff:

Kilolar için diyet tavsiyesi de yapıldı zaten...;)

3. meleksi

meleksi Well-Known Member

canım çikolata istiyor..ama evde yok..Allahım çıldıracağım..:kzgn::kzgn::kzgn:

4. alkane

alkane Well-Known Member

Tünaydınlar küflü ahalisi:) Yatarkende iyi geceler diyecektim:D ama küflüde sorun vardı galiba giremedim:eek:ff:Pelem öncelikle gözün aydın olsunnn ve iyi gezmeler sana;) bu arada burayı iyiki açmışsın bak ne kadarda sevildi :gül:bd sevenlerde göremediğimiz üyeleri burada bol bol görüyoruz.:D:DHerkesin anlatacağı bir şeyeler varmış ne güzel:zuhaha::zuhaha:
    Bu arada o abur cubur listeleri beni mahvetti ya:help::help: bunları yazmaya ve yemeyede devam edersek tahminimce 80 kusurlara :kzgn::kzgn::kzgn:doğru hızla turmanırız gibi geliyor.(amınn allah korusun)

5. eun sung

Listenin hepsini yazmıyayım sonra neme lazım diyette olanlar vardır sıkıntı çekmesinler dedim ama hoşbeş de severim o dediğin karışımlar ve tadımda zaten kuruyemiş kısmında...Hele hele her akşma çukulatadan sonra siyah üzüm yada büyük kahve üzüm olmadımı tadı olmaz hayatın bunların yanında :zuhaha::zuhaha::zuhaha:Kilo derseniz nede olsa Karatay diyeti var:zuhaha::zuhaha::zuhaha:Ama hayatımda hiç diyet yapmadım ihtiyacım olmadı çünkü :zuhaha::zuhaha::zuhaha:

6. eun sung

Neyse hepinize iyi hafta sonları ben kaçar ...Malumunuz ben hafta sonları uğruyamıyorum akşamları kaçamak bakabilirsem ayrı kendinize Pazartesiye kadar iyi bakın görüşek dileklerimle soru sayımı akşam yazacağım ...Görüşmek dileklerimle Kendinize İyi Davranın...

7. filik24

filik24 E-kitap Müdavim

Merhaba millet. Bugün güzel bir hava var. Biraz sonra dışarı çıkacağım.
    Eun sung menü harikaaaa amaaaaa kilo yapiyorrrrr. Canım browni çekti şimdi. Söyle birde bol kremali Alman pastası.

8. clondike

Ben sabah 7 de kalktım. Karşıya geçtim. Ve 9:30 da geri döndüm. Hava güzeldi gerçekten de. Ama akşam saat 17:00 da İspanyolca kursu için çıkana kadar evdeyim... Bu arada Marmara Üni de epeydir istediğim bir ara kendi kendime çalıştığım Osmanlıca kursu başlıyormuş. 350 TL Cumartesi Pazar. 7 Nisan.. Erhan Afyoncu da hoca. Ona da başlasam mı acaba?:cool:

9. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

vakit ayırabileceksen ve tezine yardımcı olacaksa kaçırma derim ;)

10. Pl1

sıra geldi benim menüme :zuhaha: :zuhaha: :zuhaha:

1. Çay
    2. Kahve her türlüsü ama granür kahveleri terkettim arkadaşlar onlar suda erisin diye kimsayal madde ekliyorlarmış çekirdekten çekilmiş kahveleri tercih ediyorum - filitre kahve yada Türk kahvesi gibi...
    3. Baileys kahveme ekleyerek (sekte içiliyormuş ama ben denemedim)
    4. her türlü bitter çikolata ama en bitteri ve portakallı üzümlü tercihimdir...;)
    5. Nestle bitter gofret (dikkat çekerim bitter buda)
    6. yeni keşfim nestle nesfit ama çilekli - kahvaltıda değil ama atıştırmalık olarak akşam üzeri muhteşem oluyor çayla tasfiyi ederim:zuhaha::zuhaha:

en son en önemli yarım kalan işim ve aklımdan hiç çıkmayan KÜFLÜ FORUM :gül::Lv::canim::Frnds:

11. clondike

Yok valla sadece zevk için. Benim tarih hastalığım var ya. Zaten dünyaya yeniden gelsem. Latince den başlayarak bir sürü dil öğrenmek isterdim.

Çay... Çay ... Çay... Aralıksız demliyorum. Diş doktorum beyazlaştırıcıdan beri açık içmemi istediği için kanamıyorum da eskisi kadar. :eek:ff:
    Bir de meyva...

12. Pl1

tarih bende severim ama tarih olarak dil değil ama Osmanlıca merakım arasında;)

bu arada çay benim hastalığım olmasa ne yapardım diye düşünmeden edemiyorum.... bu arada diş sarılığını sorma :zuhaha::zuhaha:

13. sevdem

sevdem Well-Known Member

ben bayılıyorum aburcubura...yemekle pek aram yok zaten

Hoşgeldin ve sanada günaydın ...Geçerli bir kaynaktan abur cubur konusunda iyi olduğunu öğrendim;) listeyi beklerim :Lv:

kaynagın cidden çok güvenili eun..

Liste bekliyorum ona göre yorumlayacağım bu konuyu :zuhaha::zuhaha::zuhaha:[/QUOTE]

hemen ekleyeyim listemi canım..

14. clondike

Ama tarihi daha iyi öğrenmek, daha fazla kaynak bulmak, arşivlere dalmak ve geçmişi ilk elden okumak için dil öğrenmekten söz ediyorum ben. Latince, klasik Yunanca, Osmanlıca vs...

15. sevdem

sevdem Well-Known Member

evet küflüm... abur cubur listemi ekleyeyim..

1. türk kahvesi ve yanında çikolata
    2. cips (lays olcek ama)
    3. Alpella bütün fındıklı olan
    4. eti browni
    5. albeni bitterli
    6. kuruyemiş bilhassa badem antep ve kaju fıstığı
    7. centro bitter olcek (BİM)
    şu an aklıma gelen listem bu arkadaşlar

16. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

Evet aburcubur demişken,

yaz gelirken ve dondurma sezonu açılmışken bence en sevdiğimiz dondurmaları yazalım :D

Limon-maraş usulü beraber yemeyi çok seviyorum ben çikolata sosuyla

17. meleksi

bir zamanlar bu şarkıyı çok severdim..nerden aklıma geldiyse..iki saattir söylüyorum evde yüksek sesle..komşular şikayete gelecekler:zuhaha:..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=T0RfYqmu4xo&feature=related]Fatih Erdemci - Suçum Değil - YouTube[/ame]

Kim bilir kaç güneş doğacak..
    Bu hasretin üstüne..
    Ne kadar sürer bu ayrılık böyle..
    Seni de sarar mı yalnızlık..
    Aklında mı ayrılık..
    Razıyım herşeye severim sessizce..
    Razıyım herşeye severim sessizce..
    Güneş kadar sıcak..
    Yıldızlar kadar uzak..
    Bedenim sana tutsak..
    Gözlerim tenine hasret..
    İtirazım var yalnızlık hakkım değil..
    Bu ayrılık benim suçum değil..

18. meleksi

magnum..bademli..üstüne başka dondurma tanımam..;):Lv:

19. Pl1

Aslında haklısın halen Bilkentte olsam seni Halil İnalcık'la tanıştırmak isterdim aradığın soruların cevapları olabilirdi... Ama sekreteride benim gibi emekli oldu şu an halen Bilkentte mi bilmiyorum o yüzden....

20. Pl1

şeftalili AOÇ dondurmaaaaaaaaaaaa....... Ankaralı olmayan bilemez:füü:

Bu Sayfayı Paylaş