Laurell K. Hamilton - Anita Blake Serisi 05 - Kanlı Kemikler

'Kitap tanıtım' forumunda BBurcu tarafından 23 Nis 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. BBurcu

BBurcu <b>Kitapkolik</b>

[​IMG] [​IMG]

"Herkes bana doğru döndü. İki dişi vampir gülümsedi; bu durum hiç hoş değildi. Bana sanki ortasında ne olduğumu merak ettikleri bir parça şekermişim gibi bakıyorlardı. İçim yumuşak ve tatlı mıydı, yoksa fındıklı ve sert miydi? Erkeklerin böyle beni gözleri ile soyduğu olmuştu ama daha önce birisinin derim soyulunca nasıl görüneceğimi merak ederek baktıkları olmamıştı."

Anita Blake yine iş başında. Ama bugün her zamankinden daha meşgul. Anita'nın kendi yeteneklerinden şüphe etmesine neden olacak iki iş birden çıkıyor: İki yüz yaşındaki cesetlerden oluşan koca bir mezarlığı diriltmek ve daha önce görmediği bir şekilde öldürülen Missourili gençlere ne olduğunu ortaya çıkarmak...

İLK KAPAK

Serinin 5. kitabı olan Kanlı Kemikler, hiç şüphesiz ki Jean Claude hayranlarının favori kitaplarından biri olacaktır.

Anita, çalıştığı şirket olan Animatörler A.Ş.’nin aldığı bir ihale ile bir mezarlık dolusu ölüyü dirilmek üzere Branson’a gidiyor ama bu iş de Anita’nın aldığı diğer işler gibi kesinlikle tekin bir iş değil. Sonunda işi Anita’nın başına büyük bir bela getirecek gibi görünüyor.

Üstüne üstlük tek problem de bu değil. Missouri’de bazı gençler ölmektedir ve bu ölümler hiç de normal değildir. Parçaları eksik ve kemikleri parçalanmış cesetler baş göstermeye başladığında elbetteki polis Anita’dan yardım ister. Kayıp uzuvlar, kılıçla parçalanmış bedenler ve bir sürü kan… Tamamen Anita’ya göre bir iş…

Ayrıca Kanlı Kemikler adlı restoranın sahibi olan periler de Anita’nın başına bela açacakmış gibi görünüyor. Kimin daha fazla probleme ihtiyacı var ki? Elbette her zamanki gibi Anita’nın… Çünkü problemleri bununla sınırlı değil…

Bir vampir grubu Jeff adlı genci kaçırınca onu kurtarmak da Anita’ya düşüyor. Fakat bunun için Branson şehrinin vampir efendisiyle karşı karşıya gelmesi gerek ve bu konuda ona yardım edebilecek tek kişi de hiç şüphesiz Jean Claude. Ve onun da bu maceraya katılmasıyla işler iyice çığırından çıkıyor tabii ki.

Hala hem Jean Claude, hem de Richard ile çıkan Anita, bu kitapta Jean Claude ile gereğinden fazla zaman geçirmek zorunda kalıyor. Bu da elbette ki kafasında bir şeylerin şekillenmesinde etkili oluyor.

Kitapta aksiyon ve hareketlilik çok fazla. Özellikle de Anita, Jean Claude, Larry ve Jason’ın Branson başvampiri ile karşı karşıya geldikleri an olanlar oldukça etkileyici. Başvampir Serephina’nın dehşet saçtığı okumak da oldukça eğlenceli…

Kanlı Kemikler, bol aksiyonlu, hemen hemen her sayfasında vampirlere rastlayabileceğiniz, gizemli ve sıradışı bir kitap. Serinin 5. kitabı olan Kanlı Kemikler’in, birçok açıdan sizi saracağının ve etkisi altına alacağının garantisini verebilirim.

Orjinal Adı: BLOODY BONES
    Yazarı: LAURELL K. HAMILTON
    Türü: FANTASTİK
    Çevirmen: MERT SÜĞLÜN
    Barkod:
    ISBN: 975-8733-46-X
    Sayfa Sayısı: 503
    Basım Tarihi: Ocak 2005
    Bloody Bones (1996) (Kanlı Kemikler)

2. pınarnarin

pınarnarin Member

teşekkür