Photoshopda Zincir yapma

'Grafik' forumunda AlkolikAngeL tarafından 12 Oca 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. AlkolikAngeL

  AlkolikAngeL New Member

  Her zamanki gibi ilk işimiz yeni bir layer açmaktır sonra Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz. Radius 75px önerilir

  [​IMG]

  [​IMG]

  Layer kutusunda bu son eklediğimiz şekli gösteren ufak resmin üzerine CTRL tuşuna basılıyken fare ile birkez tıklayın. Böylelikle şeklimizin hepsi seçilmiş olacak. Ardından Select menüsünden Modify => Contract ‘ı açıyoruz ve 20px yapıyoruz..

  [​IMG]

  Şeklin 20px dışından atarak seçim yapmış olduk

  [​IMG]

  Şimdi klavyemizden delete tuşuna basarak içini siliyoruz

  [​IMG]

  Zincirin bir halkasını oluşturduk şimdi efektlere ve yanyana dizmeye başlamadan önce bir de yan görünüşünü çizmemiz lazım. Yine yeni bir layer açıyoruz ve Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz.

  [​IMG]

  İlk şeklimizin olduğu layer’ı seçiyoruz ve sağ tıklayıp Blending Optirons ‘a giriyoruz. Şimdi işin en keyifli kısmına geldik. Efekt zamanı!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Eğer hiç bir detayı atlamazsak böyle bir sonuca ulaşıyoruz

  [​IMG]

  Efektleri uyguladığımız layer’a sağ tıklayıp Copy Layer Style diyoruz ve yatay şeklimize de Paste Layer Style diyerek efekti ona da uygulamış oluyoruz.
  Artık bundan sonrası biraz marifet gerektiriyor. Nasıl bir zincir oluşturacağınıza ve nerede kullanacağınıza bağlı olarak istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Diziliş bu şekildedir:


  [​IMG]

  [​IMG]

  Alıntıdır!..
   
 2. goodinkwul

  goodinkwul New Member

  Artık bundan sonrası biraz marifet gerektiriyor. [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş