Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi 3 - Gölge Öpücük

'Kitap Özetleri' forumunda NySa tarafından 23 Nis 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

yaa valla bu kadar bulabildim ve yazan arkadaşta karışık vermiş :D

2. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

daha yaziim mii==??

3. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

Vampir Akademisi serisinin 4.kitabıdır.
    Ülkemizde daha çıkmamıştır ve ne zaman çıkacağı belli değildir.
    Bu kitap daha çok Rusya'da geçiyordur.

4. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

Rose, ilk bölümde sydney diye bir kızla karşılaşıyordu. İkinci bölümde onunla birlikte savaştılar ve ilerleyen bölümlerde Sydney'in Dimitrinin kasabasını bildiği ortaya çıktı. Rose'u oraya götürdü ve Rose'un orda karşılaştığı ilk insan Olena Belikova (Belikov) oldu. Hatta Rose kulaklarına inanamadı. İlerki bir bölümde kayınvalidem olabilecek insan artık sadece üvey annem gibi çünkü dimitri ve ben asla bir arada olamayacağız gibi bir şeyler söyledi.

Rose orada uzun bir zaman dimitrinin ailesiyle yaşadı, onlarla tanıştı. Dimitri'nin kız kardeşlerinden viktoria'yla çok yakın arkadaş oldular ve aile rose'u çok sevdi. Rose'a aile içinden bir tek dimitrinin ninesi kötü davrandı. Onu korkuttu, rose da ona içinden cadı dedi.
    Rose da oraya geliş amacını anlatmadı ama aile onun ve dimitrinin arasında geçenleri anladı ve dimitrinin strigoi olduğunu rose'dan öğrendi. ve aile de Dimitri'nin neden seni sevdiğini görebiliyoruz dedi. Rose, dimitrinin odasında uyudu fln, fln. Sonra aile Dimitri'nin cenazesini yaptı. Rose çok şaşırdı ve acı da çekti. Aileye göre bir insan ya canlı yada ölüymüş. Ortası yokmuş, bu yüzden dimitriyi öldü sayıyorlar.

Rose, dimitrinin kasabası Baia'ya geldiğinde Abe Mazur diye biriyle tanışıyor. Adam bunu sürekli takip ediyor, hatta yaralandığında o iyileştirdi. Abe'nin konusuna sonra geleceğim. Bu sıralarda, rose sürekli sydney ile. Sydney, lisa gibi olmasa da ondan doğan boşluğu çok güzel doldurdu. Kızda hafif alaylı bir espiri anlayışı var. Keşke Lisa yerine Sydney olsaydı Rose'un en yakın arkadaşı.. Ama sydney dhampirler dahil kimseye güvenmiyor ve onlara(rose dahil) karanlığın yaratıkları diyor.

Rose, kontrol için lisa'nın beynine girdiğinde korkunç şeyler gördü bu arada. Lissa onun yokluğunda kendini kaybetmiş, sürekli içen Avery diye elementi hava olan bir kızla karşılaşmıştı. Lissa da onunla içmye başladı ve sarhoşken etrafa karşı korkunç davrandı. Christian'ı sarhoşken bilmemkaç kere aldattı. Aaron ile öpüştü fln ve bunların hepsini ondan sakladı. Avery, bunları lisa ile yapsa bile lisa'nın bunları christian'a anlatmasını istedi ama lissa yalan söyledi. Adrian lissa hakkında gerçekten çok endişelenmeye başladı. Bu arada bizim kraliçe tatiana etrafa adrian ve lissanın evleneceğini yayıp durdu. herkes öyle sanıyor.

Dimitri'nin ninesi bir gün rose'u yatağını tekmeleyerek kaldırdı, kıza bir sürü hakaret ederek onu Oksana diye bir kadınla tanıştırmaya götürdü. Oksana bir moroi ve elementi ruh. Oksana ile birlikte rose, 4 adet ruh element kullanıcısı ile tanışmış oluyor. Oksananın bu arada kendi gölgelerin-öptüğü bir gardiyanı var ve onunla evli. Zihin okuyabiliyor ve lisanın yaptıklarını yapabiliyor ama rüyalara giremiyor. Sanırım herkeste ruh elementinin özel bir kısmı var ve oksanada bu akıl okumak, adrianda rüyalara girmek. Lissa'nınki çook özel bir şey olmalı ve bence biz bunu 5.kitapta göreceğiz. (Spirit Bound)

Neyse, rose, oksana ve markla tanıştığı bölümün sonunda; mark ona dönüp neden bağlandığın arkadaşının senin etrafındaki karanlığı iyileştirmesine izin vermiyorsun diyor. Rose böyle bir şeyin olabileceğini bilmediğinden şaşırıyor. Mark ona anlatıyor ve rose da bu lisaya zarar verirse yapmam diyor. Oksana Rose'un etrafındaki garip karanlık aura için ona bir iyileştirme tılsımı yapıyor, yüzük şeklinde. Tamamen kaybetmiyor aurayı, ama rose'u kötü şeylerden uzak tutacak.

Rose geri döndüğünde Sydney'in gittiğini öğreniyor ve çook kırılıyor ama sydney ona bir not bırakıyor. Notta acil bir şey olduğunu asla bu şekilde gitmek istemeyeceğini söylüyor ve abe mazur'a dikkat et, bazı legal ve illegal işlerde bulunur ve sadece özel durumlarda insanlarla görüşür. Sen bunlardan birisin, seni kullanmasına izin verme. Bir dhampir için endişeleneceğimi hiç düşünmezdim ama dikkatli ol. Tehlike sürekli etrafında geziyor. Bir şey olursa beni ara. Büyük şehirlerde strigoileri avlarken sakın ihmal edilmiş beden bırakma. Sevgilerimle diyor ve bir not düşüyor, "sırf senden hoşlanmam, senin karanlığın şeytani bir yaratığı olmadığın anlamına gelmiyor. Öylesin." En üstte de numarası var.

Bir gün adrian rose'un rüyasına giriyor ve onunla konuşmaya çalışıyor ama nerde olduğunu öğrenemiyor. Rose ile konuşurken adrian'ın artık avery'den hoşlandığı anlaşılıyor. Rose çok sinirleniyor, kıskanıyor ve üzülüyor da. Adrian rose'a hakaret ediyor, p*ç diyor rose da kabulleniyor ve üzülüyor. Çünkü Avery şu an Lissa'nın da en yakın arkadaşı ve Rose ikisini birden onun elinden alan kıza gıcık oluyor. Bu yüzden Adrian'la kavga ediyor. Adrian da bir daha geri gelmeyeceğim, bu sefer gerçekten bitti Rose diyor. Rose da umarm bunu cidden kastetmişsindir diyor ve uyanıyor. Ağlayacak gibi hissediyor ve gerçekten ilk defa adrian'ı kaybettiğini düşünüyor.

Bu arada önceki kitaplarda olan olayların tüm ayrıntıları bu kitapta Rose'un aklına geliyor. Yani mesela Dimitri ile olan tüm anlar önceki kitaplarda ayrıntılarıyla verilmemişti. Bu kitapta Rose hepsini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Neyse, sonra kendi adlarına çalışan dampirler geliyor ve rose'a bize katıl yarın büyük bir strigoi grubunu avlamak için ayrılacağız diyor ve ilk defa rose'un molnja işaretlerine bakıyor (rose'unkiler 20'yi buldu bu arada ve 4.kitapta öldürdükleri dahil bile değil) Rose'un işaretlerini gören grup bizimle gel diye yalvarıyor ama rose reddediyor. Sonra Rolan diye bir adamla tanışıyor. Adam böyle bir strigoi avcısının bu derece güzel olması hakkında hiçbir şey bilmiyordum diyor.

Sonra ayrılmaya karar veriyor ailenin yanından, hatta aile onu kovuyor. o da arkasına bakmadan dimitriyi öldürmek için yeniden yollara düşüyor. Novosibirsk'e, en büyük sibirya şehrine strigoiler olduğuna dair bir duyum aldığı için gidiyor.

Neyse Rose birgün bir strigoi ile karşılaşıyor, önce bir güzel dövüp-etkisiz hale getiriyor sonra da dimitri'yi soruyor. O da tabii ki tanıyorum, onunla gecenin bu saatinde sokaklarda gezen sizin gibi aptal kızları avlıyoruz diyor. Rose inanmıyorum dese de adam onu inandırıyor. Bu yüzden Rose onu dövmeye devam ediyor. Sonunda da "git dimitri'yi bul ve ona Rose Hathaway seni arıyor de" diyip adamı şaka yapar gibi o işkence görmüş haliyle serbest bırakıyor.(adam böyle bir duruma düştüğü için rütbesini düşürecek strigoi takımı)

Bunun bir süre sonrasında da Dimitri ile karşılaşıyor.

5. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

arkadaşlar büyüük bi karışıklık yapmış facedek arkadaş yhaa yeniden yapacağııımmm LANET OLSUUUN :(

6. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

en son yazdığımın devamını aslında yazmıştımm :(

Rose, dimitriyi ilk gördüğünde resmen şoka giriyor. Donup kalıyor ve sürekli kendine ben bunu hayal ediyorum, asla gerçek olamaz diyip duruyor. Önce eski dimitri gözünde canlanıyor. onu her yerde tanıyacağını düşünüyor. Derken, strigoi özellikleri rose'n gözüne çarpıyor. Önce dimitri için ölümcül bir beyaz deri ve sonra da gözlerinin etrafındaki kıpkırmızı halkalar dikkatini çekiyor. Gözler dikkatini çektiği an dikkatini kaybediyor ve savunmaya geçemiyor. Savunmaya geçmek yerine onunla birkaç saniye daha istiyor ve sonra dimitri ona "roza.." diyor. Rose da sesindeki soğukluk dışında her şey aynı diye düşünüyor ve dimitri konuşmaya devam ediyor. "İlk dersimizi unutmuşsun: Tereddüt etme" diyor ve rose'un kafasına darbeyi indiriyor.

Rose, sonra otel odası gibi bir yerde uyanıyor. Dimitri, silah olarak kullanılabilecek her şeyi almış ve rose'un kazığı da yerinde değil. Rose bir süre tek başına oturuyor, odayı anlatıyor ayrıntılı bir şekilde. Sandalyeler, kocamanbir plazma televizyon, dvd oynatıcı olduğunu görüyor. Dimitri rose'un her şeyi silah olarak kullanacağını bildiği için bardakları bile plastik koydurmuş Üstelik kapı da aşırı derecede byük, ağır ve numarasal şifrelerle açılan bir mekanizması var.

Rose kapıyı açmak için 5.kez şifre girerken kapı kendiliğinden açılıyor ve içeri dimitri giriyor. Rose, sevgi ve korkuyu aynı anda hissediyor. ona vuruyor ama hiçbir etki yapamıyor. Dimitriye sandalye fırlatmak için hazırlanırken o sandalyeyi alıp hiçbir şeymiş gibi duvara fırlatıyor. Rose'un tüm hamlelerini bildiği için rose bir türlü dimitriyi şaşırtamıyor. Sonunda dimitri sıkılıp, rose'a vaktini harcama, artık dur diyor. Rose sesi duyunca yine eli ayağına dolaşıyor ama sonra hemen kendini topluyor. Sürekli kendine, o dimitri değil, o bir canavar diyor. Umutsuzlukla dvdyi ona fırlatıyor, etrafta bğuşmaya devam ediyorlar. Dimitri rose'a onu incitmeyeceğini söylüyor ve lütfen dur diyor. Ama rose yine kendine önceden söylediklerini tekrar edip savaşmaya çalışıyor. Sonunda dimitri rose'u ikna ediyor ve rose duruyor. Sonra aralarında bir konuşma başlıyor. Dimitri ona neden oraya geldiğini soruyor, o da her zamanki rose olarak dalga geçiyor ama dimitri eski tepkilerini vermek yerine sert davranınca rose da onu öldürmeye geldiğini söylüyor. Dimitri de "ben senden kaçmak için buraya geldim, bu durumda olmamak için. artık seçeneklerimiz sınırlı" diyor. Rose da beni serbest bırakabilirsin diyor. Dimitri de "artık imkansız, seni şimdi gördükten sonra" diip ve rose'u inceliyor. "Hala hatırladığım kadar güzelsin, zaten farklısını beklemiyordum" diyor.Böyle konuşuyorlar, dimitri rose'a ne istersin kitap fln getireyim mi diyor, rose da şoka giriyor Burası lüks bir otel gibi konuşma diyor. Dimitri de zaten öyle, galina kalmana izin verdi diyor. Galina birkaç yıl önce dönüştürülmüş, Dimitri'nin eğitmeni. Yeteneklerle doğmuş, anlayacağınız süper güçlü ve Dimitri gibi bir sürü Strigoi onun hizmetinde çalışıyor. Dimitri bunu anlatmak için bir keresinde imparatorluk kelimesini kullanmıştı.

Neyse, rose dimitrinin ondan bahsediş şeklini duyunca aralarındaki ilişkiyi merak edip, kıskanıyor. Ama düşündüğü gibi çıkmayınca rahatlıyor. Sonra kurnazlık edip nerede olduklarını öğrenmeye çalışıyor ama dimitri anlayıp sana asla böle bir bilgi vermem diyor. Bunun üzerine rose, sinirlenip yeniden onunla tartışmaya başlıyor. Neden onu orada tuttuğunu fln sorup
    diyor ki beni buraya kitleyip akıl oyunları oynama bana. ya gitmeme izin ver ya da öldür ama dimitri onu görmezden gelip onun sokakta yenildğini söylüyor. Rose'a bazı strigoiler senden korkuyordu diyor. Rose da sen korkmadın yani diyor. O da hayır, merak ettim. beni öldürebilecek tek kişi varsa o da sendin ama tereddüt ettin ve kaybettin diyor. Rose da bir dahaki sefere etmem diyor ama dimitri çünkü olmayacak diyip Rose'a çook yaklaşıyor. Rose'un kalbi duracak gibi oluyor ama laf sokuşturmaya devam ediyor. Sen yaşayan ölüsün, doğal değilsin diyor ama dimitri onunla tartışıyor. sonunda Rose yine ya serbest bırak yada öldür diyor ve der demez dimitri onu test etmek için elini kaldırıp eski günlerdeki gibi rose'un yüzüne dokunuyor. Seni öldürmek o kadar kolay değil, üçüncü seçeneğimiz var. Seni de dönüştürmek diyor. Rose donuyor, nefes bile alamıyor. Tek söyleyebildği şey hayır oluyor. Ama dimitri onun tepkisine aldırmadan, strigoi olmanın mükemmel bir şey olduğunu, öncekinden binlerce kat daha canlı hissettiğini söylüyor ve rose ona sen ölüsün diyor. Dimitri de soruyor "öyle miyim?" ve rose'un elini kendi kalbinin üstüne koyuyor ve diyorki bak hala atıyor ve nefes alıyorum. Ama rose yine sözlerini tekrarlıyor. Bu sefer dimitri, bu tanrı olmak gibi bir şey. hız. güç ve ölümsüzlük diye sıralıyor. Bu şekilde konuşup duruyorlar ve dimitri sürekli sonsuza dek birlikte olmaktan bahsedip duruyor. bunlar böyle tartışırken içeri bir insan bir de strigoi giriyor. Rose'un gördüğü strigoi karşısında kalbi duruyor çünkü kapıda duran adam dimitri'yi dönüştüren sarı saçlı strigoi.(adı nathan) Nathan, rose'u hatırlayıp dimitri ile tartışıyor. onları lisaya götürebileceğini fln söylüyor ama sonra kızla birlikte dışarı çıkıyorlar. Kız, rose'a yemek getirmiş. Ama rose yemiyor, diyorki sen öldürmezsen ben kndimi öldürürm. Ama o da bu olmadan önce seni dönüştürürm diyor ve rose da uzun süre bekleyeceksin diyor. Bunun üzerine dimitri "göreceğiz" diyip, rose cevap bile veremeden onu tutup öpüyor. Rose, kendini kaptırıyor ama içinde bir yerlerde bir ses ona sürekli yaptığının iğrenç ve korkunç olduğunu söylüyor. Sonra az önce yemek getiren kadın arkada yeniden görününce rose'a onu tanıştırıyor. Kadının ismi inna ve bir strigoi'ye aşık(nathan) bu yüzden rose'a göz kulak olacak. Sonra dimitri gidiyor

7. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

öyle öyle gidiyomuş yhaa arkadaşın kafada probllem var herhalde aynı şeyleri tekrar tekrar yazmışş :)

8. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

oof arkadaşlar bişeyler deyin yhaa çok karıştı dimi acaba yni bi konu açsam orada mı toparlasam :D

9. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

10. NySa

NySa <b>●»ѕнєкєя«●</b>

çok teşekkürler çok güzel bi seri ama en sonunda kavuşurlar inş.

11. mistero

mistero E-kitap Müdavim

karman çorman oldu ne nezaman oluo karışmış ama olsun teşekkürler :D garip ama okudukça merakım dahada artıyor nolcak die :$

12. ezra11

ezra11 New Member

teşekkürler

13. yok_pinar

yok_pinar New Member

teşekkürler paylaşımlar içinn :D

14. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

bişey deil arkadaşlar ne demek bu arada kitap 1 MAYIS ta garanti çıkıyooooooooooorrr DUYURULUUUUUUR!!!!!!!!!!!!

15. BBurcu

BBurcu <b>Kitapkolik</b>

Hatta İstanbul'da olanlar için, Beşiktaş Kitap Evinde çıkmış bile :)

16. NySa

NySa <b>●»ѕнєкєя«●</b>

ben rose'un babasını türk sanıyordum adı abeymiş böle türk ismimi olur??:füü::füü:

17. monpti

monpti New Member

Abe,İbrahim'in yabancı versiyonu Abraham'ın kısaltılmış şekilde söylenişi;)

18. Love story

Love story Member

arkadaşlar ilk iki kitabı e kitap olarak okumuştum ama şimdi kafam baya bir karıştı.İlk olarak:
    -Türkiye de en son hangi kitabı çıktı?
    -İlk bölümlerde özeti konulan hangi kitap?

19. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

-türkiyede buz öpücük yani 2. kitabı çıktı ancak 1 mayıs gibi fln 3. kitabı gölge
    öpücük çıkacak

-sizin okuduklarınız 3-4. kitaplar yani anlamamanız normal buz öpücüğü okuduktan sonra bunları okuyun :D:saygilar::cool:

20. kikujirokedi

kikujirokedi New Member

oooof artık çıksın şu kitap yhaa dayanamıyorummmmm :(

Bu Sayfayı Paylaş