Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi 5 - Ruh Bağı

'Kitap Özetleri' forumunda crazysweet tarafından 14 Haz 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Darquesse

Darquesse New Member

nerden okudun acaba?

2. crazysweet

crazysweet Member

Ben okumadım dikkat ettiysen alıntıdır diye not düştüm.4shared da var bu yaz okuycam bnde.

3. Darquesse

Darquesse New Member

peki 4shared daki linki verir misin?

4. Darquesse

Darquesse New Member

linkini vermene gerek kalmadı ben ikisinide indirdim(4. ve 5. kitap) ama sorun ikiside ingilizce ben kendim çevirmeye çalışacağım ama ne kadar doğru olur bilmiyorum.aslında birileri bana yardım etse iyi olurdu ama işte...

5. crazysweet

crazysweet Member

Ben şu aralar biraz yoğunum ama bana özel mesaj atarsan çeviremediğin yerleri yardmcı olmaya çalışırım;)

6. Darquesse

Darquesse New Member

XD aslında ben hiç birini çeviremedim(ilk 10 sayfayı çevirdim ama word belgesini kapatırken yanlışlıkla "kaydetme" butonuna bastım,bu yüzden sinirlendim ve bıraktım.ki onu 5 saatte yapmıştım).zaten yeni 6.sınıfı bitirdim,ingilizcemde o kadar iyi değil.iyi ama kendi yaşıtlarıma göre iyi.

7. Darquesse

Darquesse New Member

şimdi tekrar başladım ama şu cümlede takılım,yardım eder misin?cümle şu:After all, there’d been a guy in the class that I liked, so how could I be expected to pay attention to literary analysis?

8. Darquesse

Darquesse New Member

özür dilerim "takıldım" olucaktı.

9. asya

asya New Member

okudum çoğunu ama yinede saol :)
    Yine karşılaşıcağız demiş Keşke ölsende gitsen ADRİAN'm rahat etse :zuhaha:

10. crazysweet

crazysweet Member

Yeni gördüm anca cevap yazabiliyorum.Bu arada bu yaşta bu işe kalkışmanıda tebrik ediyorum.:sak sak:

Çeviri şu : Sonunda , sınıfta bir çocuktan hoşlanıyordum , edebi analize önem vermem nasıl beklenirdi ki.

11. ipegu

ipegu New Member

özetler için teşekkürler:)

12. Darquesse

Darquesse New Member

çok teşekkür ederim.evet benim böyle delice işlerim vardır,yaşıma bakmadan kalkışırım.:)

13. soru

soru New Member

Eğer 4. ve 5. nin tamamını çevirebilen olursa buraya ekleyebilir mi lütfen ???
    Çok merak ediyorum yaa :D

14. dylann

dylann New Member

çevirebildiğim kadarıyla kitapta en önemli nokta adrian rose'u babsının evine götüyor.adrianın annesi rose a iyi davranıyor.lissa dimitriyi tekrar dampir yapıyor.sonra adrian roseun odasına geliyor.rose adrıanı sevdiğini farkediyor.onla birlikte olmak istiyor.adrian rosela evlenip çocuklarının olmasını istediğini daha önce yemekte ailesine söylemişti.rosun yatağında yatıyorlar bu gerçek olamaz rüya görmüyorum değilmi felan diyo adrian.rose adrianla birlikte olmak istiyo fakat adrian roseun zor günler geçirdiğini bildiğinden yanaşmıyor pek fazla ne kadar istesede. rose da ona kanını sunuyor.adrian onun kanını emiyo.birlikte oluyorlar yani sayılır.sonra rose adrian uyurken odadan çıkıyor.kendini test etmek için heralde dimitrinin yanına gidiyor.konuşuyorlar.adrianı seçtiğini düşünüyor dimitriyle birlikte olamayacaklarını kararlaştırıyor.sonra muhafızlar geliyor.roseu götürmek için kraliçe öldürülmüş bu suçu rosun yaptığını düşünüyorlar.rose yargılanıyor.babsı abe onun avukatlığını yapıyor.adrian da rosla beraber olduğunu onun kraliçeyi öldürmediğini felan diyor.hakim roseu yargılamada kararlı gibi sonra tam olarak bilmiyorum kraliçe tatyana ona bir mektup yazmış lissa tek drogamir olmadığını gayrimeşru bir erkek kardeşi olduğunu yazıyor. sonuç olarak kurtuluyomu kurtulmuyo mu bilmiyorum çünkü kitap bitiyor.
    yanlışım varsa kusura bakmayın ingilizce olarak benim anladığım bu kadar :D

15. Darquesse

Darquesse New Member

ben çeviriyorum şu anda 4. kitabı.bitirdiğimde face'ime koyucam.face ismim okyanus sarıdaş.

16. özlem coşkun

özlem coşkun New Member

ben 4shared tan okudum

17. soru

soru New Member

Çok iyi olur ya eklerim face den. Teşekkürler :)
    Peki neden buraya eklemiyosun ki ???

18. Rosemarie

Rosemarie New Member

ay şakamı buu :D:D:D:DD:D nolur doğrumu söyle gerçekten doğru mu???*?? ya valla bilmiyorum ama sen dampir oluyo diyosun uçtum yaa :D:D:D::Lv: lütfen doğrumu eminmisinnn :D:D

19. Rosemarie

Rosemarie New Member

ben ekledim seni okyanus sarıdaş :D kabul et adım duygu :D bide ne zaman koycan :D

20. -*-JapoOon-*-

-*-JapoOon-*- New Member

Eee şey 5. kitapta rose lissayı görüyo felan da lisayı kurtarıyo mu adrianın eski sevgilisinin etkisinden??

Bu Sayfayı Paylaş