Suzanne Enoch - Bir Öpücükle Başladı Herşey

'Kitap Özetleri' forumunda PeRi tarafından 28 Nis 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. PeRi

  PeRi New Member

  BİR ÖPÜCÜKLE BAŞLADI HERŞEY –KİTAP ÖZETİ-Suzanne Enoch

  Yüzbaşı Sullivan James Warning Kraliyet ordusunun gözü kara, atak, yakışıklı ve tüm kadınların kalbini çalan bir at yetiştiriciydi. O toplumda kabul edilmeyen sıfat olan bir Dunstor Markisinin piç oğluydu. Marki onu asla oğlu olarak kabul etmiyordu. Sullivan zaten bunu istemiyordu onun peşinde olduğu savaşırken kaybettiği annesinin kendi yapmış olduğu ve Marki tarafından ondan habersiz alınan ve dağıtılan tablolardı. O tablolar Sullivanın annesinden kalan tek mirastı. Tablolar geri almanın tek yolu çalmaktı Levonzy Dükünün ikinci oğlu Bramwell tabloların bulunduğu evler hakkında ona bilgi veriyor oda çalıyordu.

  Sullivan Darshear Markisinin evine girdiğinde hayatının tümden değişeceğini bilemezdi. Leydi Isabel Chalsey ile koridorda karşılaşması ve onu susturmak için öpmesi beklenmedik bir olaydı. Leydi ile tekrar karşılaşması at mezadında Isabelin ağbisinin Sullivandan at almaya gelmesiyle oldu ve Isabel onu hırsız olarak tanıdı ve ona şantaj yapmaya karar verdi. Isabell eğitilmeyen bir atı satın alarak onu eğitme işini kendi evinde Sullivana verdi .Sullivan şantaj boyun eğmek zorundakaldı. Buna göre 3 hafta boyunca leydinin atını eğitecekti. Sullivan leydiye sinirlenmişti elbet onunda şantaj yapma zamanı gelecekti.
  Leydi Isabell atlardan çok korkuyordu bunun nedeni 8 yaşındayken kontrolsuz bir at arabasının onun ve arkadaşının üzerine gelmesi ve arkadaşı Mary sürükleyerek öldürmesiydi. Atlardan her zaman uzak durmuştu ama bu Sullivanın kendi kontrolu altında tutması için salakça bir şey yapmış ve ata binmeye karar vermişti. Sulliven atı eğitene kadar ona binmeyecekti ama babasının talimatı yüzünden atının eğitilmesinde kendide bulunacaktı.
  Sabahki eğitim birbirlerine göz dağı vermekle geçmişti ama öğlen başlayan eğitim yeni olaylara kapı açtı. Sullivan öğleden sonraki eğitimde Leydi Isabel in evinde görmek isteyeceği en son üvey ağbisi Lord Oliver idi. Lord Oliver Sullivan dan nefret ediyordu. Tüm bunların yanı sırada Lord Oliver Leydi Isabeli kendine istiyordu.Sullivanı Isabelin yakınında istemiyordu onu oradan atmak için yaptığı girişimler Leydi Isabel tarafından bertaraf edilmişti.
  Sullivan ve Leydi Isabel birbirlerine kendileri hakkında sonunda açık olmaya karar verdiler ve Sulliven hırsızlığı neden yaptığını açıklarken Isabelde at korkusunu ona anlattı. Gün geçtikçe birbirlerine karşı duyguları Isabelin onu öpmesini istemesiyle dahada içinden çıkılmaz bir hal aldı. Sullivan Isabeli kendi yanında ve yatağında istiyordu ama bu onun için mümkün değildi. Isabel ise onun çalışmaya geleceği saatleri dört gözle bekler olmuştu. Isabel onu hırsızlıktan vazgeçirmek için uğraştı ama Sullivan son tablonun da sahibi olana kadar vazgeçmeyeceğini bildirdi. Isabel çok öfkelenmişti artık bu sırrı kendi başına taşımaya zorlanıyordu ve sonunda sırrını paylaşmak için 16 yaşındaki kardeşi Dougles seçti. Dogles önce anlatılanlara inanamadı ve ona konu hakkında karar vermek için düşüneceğini belirtti.
  Ertesi sabah erkenden Dougles Sullivan evine onunla konuşmaya gitti ve ondan Isabeli rahat bırakmasını istedi. Tüm olanlara rağmen Dougles ta onun hırsız olduğu sırrını saklayacaktı.
  Sullivan yine hırsızlık yapmıştı üstelik Levonzy Dükünün evini soymuştu. Fakat bu soygunun sonunda dükün ateş etmesi ile yaralanmıştı. Sabah Isabelin evine eğitime gidemedi Isabel hırsızlık ve yaralanma olayını duyunca Dougles ile birlikte Sullivanın evine gitti.Sullivan hazırlandı ve onlarla birlikte Isabelin evine gitti. Isabel o gün ilk defa ata binmeye cesaret etti ve attan inerken sevinçten Sullivanın boynuna sarıldı. Fakat bu yaptığı onu seyreden arkadaşları için tam bir dedikodu malzemesi oldu. Bunun acısı akşam düzenlenen baloda Isabelden çıkarıldı. Tüm dedikodular şehre yayılmıştı. Leydi Isabelle baloda kimse dans etmek istemezken Lord Bramwell Lowry Johns onunla dans etmşti ve bu çevredeki dedikoduları biraz yavaşlatmıştı. Lord Oliver yaşananları görüyordu ve Sullivandan bunun acısını onu dövdürterek çıkardı.Isabel sabah Sullivanın yüzünü görünce dehşete düştü. Artık onlar için kader ağlarını farklı örüyordu. Sullivan onunla artık beraber olmak istiyrodu ve bunu Isabele açıkladı.Isabel bunu koşulsuz kabul ederse gece yarısı ahıra gelecekti ve Sullivanın olacaktı. Isabelin gece yarısı ahıra gelmesi her şeyi kabul ettiğini gösterdi. Sullivan onunla evlenemezdi ve onunla yaşadığı gizli kalmak zorunda idi. Bu olaydan sonra Isabel Sullivanın hırsızlık yapmayacağını sanıyordu ama yanılmıştı. Sullivan tekrar tablo çalmıştı ve bunu yaptığı gecenin sonu Isabelin yatağında bitmişti. Sabah Isabel Oliverla at gezintisine çıkmıştı insanlar onun hakkında konuşuyordu.En son olayda eve döndükleri zaman Oliverin Isabel ile Sullivan arasındaki olanları anlaması oldu. Bunun akabinde Oliver Sullivanı hırsızlıkla suçlayarak şikayet etti. Sullivanın tutuklanması Leydi Isabelin yanında parkta at binme eğitimi yapılırken gerçekleşti. Isabel dururmu Lord Brama bildirmesi için seyisi gönderdi. Isabel eve dönerek kardeşi Dougles alarak Sullivanın evine gitti. Askerler gelmeden evin içindeki çalıntı eşyaları çıkarmak istiyordu ama bu sırada Lord Bram eve geldi ve onları işleri halledeceğini söyleyerek yolladı. Artık herkes Isabelin lekelendiğini düşünüyordu.Isabel olanları ailesine anlattı ve babasını ikna etti.O gece hapishanede Sullivanı ziyaret etti.
  Yeniden bir hırsızlık olayı olması Sullivanı hapisten kurtardı. Sullivan Isabeli görmeme kararı aldı ve ona bunu açıkça söyledi. Isabel ailesi ile birlikte şehirden ayrıldılar. Onun ve Sullivan için hayat artık zor geçiyordu. Sullivanda çaldığı tabloları babasına satmış ve onunla anlaşmıştı. Bunun sonucunda ise şehirden uzakta bir ev alıp ahır kurmuştu. Dük olaydan 3 ay sonra Sullivanı ziyaret etti ve onu oğlu olarak kabul edeceğinibildirdi. Sullivan bunu önemsemedi ama Isabeli geri alma fikri artık zihninde yer etmişti. Isabelin yaşadığı yere giderek Isabelin babasını ikna etti ve Isabelden af dileyerek evlenme teklif etti. Isabel bunu mutlulukla karşıladı.
   
 2. hümaa

  hümaa New Member

  teşekürler
   
 3. pamira

  pamira New Member

  teşekürler
   
 4. fidann

  fidann New Member

  teşekkrler
   
 5. elos34

  elos34 New Member

  teşekkur
   
 6. yesis

  yesis New Member

  emeğinize teşekkür ederim.
   
 7. dlkgnc

  dlkgnc New Member

  teşekkürler
   
 8. blgnlf

  blgnlf Well-Known Member

  teşekkürler
   
 9. alya

  alya Active Member

  tşkr
   
 10. filizy

  filizy New Member

  teşekkürler
   
 11. ekabir16

  ekabir16 New Member

  teşekkürler
   
 12. bushoo*

  bushoo* New Member

  Teşekkürler
   
 13. ecemce

  ecemce Well-Known Member

  teşekkür ederim
   
 14. pitis

  pitis New Member

  teşekkürler
   
 15. çitlenbikk

  çitlenbikk Well-Known Member

  teşekkürler
   
 16. 10merve

  10merve New Member

  teşekkürler
   
 17. amaya

  amaya New Member

  peri, bıkıp usanmadan özet çıkarmışsın yine, ellerine emeğine sağlık, çok teşekkürler...:bye:
   
 18. eun sung

  eun sung New Member

  teşekkür ederim
   
 19. dimitri&rose

  dimitri&rose Active Member

  teşekkrler
   
 20. asi meleq

  asi meleq New Member

Bu Sayfayı Paylaş