Wilhelm Reich

'Biyografiler' forumunda Uygu tarafından 10 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Uygu

  Uygu New Member

  Wilhelm Reich (24 Mart 1897 – 3 Kasım 1957) Dobrzanica, Galicia, Avusturya - Macaristan'da doğmuş, Pensilvanya, ABD'de ölmüş psikanalist ve Freud öğrencisidir. Carl Gustav Jung ve Alfred Adler'in tersine Sigmund Freud'un cinsellikle ilgili tezlerini daha ilerilere ***ürmeye çalışmıştır.

  1927'de Alman Komünist Partisi'nde boy gösterdi. Aynı yıl Sexpol'u (Cinsel Siyaset Derneği'ni) de kurdu. Emekçi mahallelerde işçiler için ruhsal bakımevlerini 1928'de Viyana'da açtı.

  Uygarlığın cinsel ahlakının bireyler üzerindeki etkisinin kitleler nezdinde toplumsal yapıyı belirlediğini öne sürer. Aile yapısının burjuva karakterini, kadının üzerindeki cinsel baskıyı, psikolojik olarak sağlıklı ve sağlıksız bünyeler arasındaki temel farkları gündeme getirmiştir. Sağlıklı ve doyumlu cinselliğin var olabilmesi için özgür, sınıfsız bir toplumun varlığını öngörür. Reich'e göre cinsel özgürlüğün bulunmadığı uygarlık toplumunda insanoğlu hep büyük bir stres içerisinde yaşayacaktır.

  Kitapları

  - Dinle Küçük Adam
  - Faşizmin Kitle Ruhu Anlayışı
  - Dirimin Öldürülüşü
  - Psikanaliz VE Diyalektik Matel
  - Başı Dertte İnsanlar
  - Bedensel Boşalmanın İşlevi
  - Cinsel Ahlakın Boy Göstermesi
  - Cinsel Devrim
  - Geleceğin Çocukları
  - Kanser
  - Kişilik Çözümlemesi
  - Reich Froud'u Anlatıyor
  - İnsanın Doğadaki Yeri
  - Dinle Beni Küçük Adam
  - Gençlik Tutkusu


  *

  Alıntı
   
 2. adriana

  adriana Active Member

  bu adama hayranım hakkında onca karalama kampanyası düzenleyen amerika fda ve insanlara hastalık üreterek soykırım yapan ilaç piyasasına rağmen bir gün herkes ona hak verecek. tüm kitapları mevcut ve gerçekten insanlar sevmeyi dokunmayı iletişimi bilseler uyduruk hastalıklar ve onları tedavi amaçlı uyduruk ilaçlara hiç gerek kalmayacak.
   
 3. cihanarmagn

  cihanarmagn Member

  Elinize emeğinize sağlık gerçekten paylaşım için çok teşekkür ederim.
   

Bu Sayfayı Paylaş